Miss Alqimia!

Téli Olajos Egyperces

Szőlőmag
  -20 fok már hivatalos vészhelyzet, én pedig úgy
döntöttem, akkor már a fürdőszobában is mindent szabad,
amitől nem húzódik annyira a bőröm.
Galádul téliesítettem krémeit egy kis szőlőmag-és
avokádó olaj hozzákeverésével.
A szőlőmag-olaj azért is kiemelt kedvencem,
mert bátran lehet arcbőrre használni anélkül,
hogy órákig zsíros felületet okozna, mégis
intenzíven hidratálja az érzékeny, vízhiányos bőrt is.
“A szőlőmagolajat (Vitis oleum) a szőlőfélék családjába (Vitaceae) tartozó bortermő szőlő (Vitis vinifera) magjaiból hidegen préseléssel, esetenként finomítással állítják elő, mintegy 5-20%-os hozammal. Az olaj színe sárgás vagy sárgászöld színű. Legfontosabb alkotórésze a telítetlen linolsav (50-60%) észtere, ami mellett más telítetlen (olaj-, linolénsav) és telített zsírsavak (palmitin-, sztearinsav) észterei is megtalálhatók. Az olaj könnyű szerkezetű, jól felszívódik a bőrbe. Más zsíros olajokkal jól társítható, de bőr- és testápoló alapolajként önmagában is jól alkalmazható. Terhességi csíkok és narancsbőrűség kezelésére is ajánlják a használatát. “
(forrás: www.aromax.hu)
zsírosolajok3
Avokádó
Avokádó-olaj eddigi tapasztalatok alapján
viszont erősen száraz bőrre / testre
alkalmazható a legnagyobb sikerrel.
 “Az avokádóolajat (Avocado oleum) a babérfélék családjába (Lauraceae) tartozó avokádófa (Persea gratissima, syn. P. americana) mag nélküli, körte vagy tojásdad alakú terméseiből préseléssel állítják elő. A kinyert olaj mennyisége elérheti a 30%-ot. A frissen préselt olaj sűrű, zöldes színű, a finomítási eljárás után azonban sárgává változik. Az olajban főként telítetlen zsírsavak (olaj-, linol-, palmitoleinsav) észterei vannak jelen, ezek összmennyisége elérheti a 80%-ot. A telítetlen zsírsavészterek mellett egy telített zsírsav, a palmitinsav észtere is megtalálható az olajban, mégpedig 5-25%-nyi mennyiségben. Az olaj további, figyelmet érdemlő összetevői a vitaminok (pl. A-vitamin) és a fitoszterolok (pl. béta-szitoszterol).
Az avokádóolaj bőrtápláló, a bőr szárazságát enyhítő, a bőr nedvességmegőrző képességét fokozó hatású. Különösen a száraz, vízhiányos és érzékeny bőr ápolására ajánlják a használatát. Egymagában vagy ún. bázisolajok (pl. mandula, földimogyoró, szőlőmag) hatásainak kiegészítésére teszik zsíros olaj keverékekbe, illetve használják fel bőr- és testápoló készítményekhez, mintegy 3-10%-os mennyiségben.”
(forrás: www.aromax.hu)
zsírosolajok4
Mandula
“A mandulaolajat (Amygdalae oleum raffinatum, Amygdalae oleum virginale) a rózsafélék családjába (Rosaceae) tartozó mandulafa (Amygdalus communis) nemesített, édes ízű (édesmandula) terméseiből préseléssel nyerik ki (megj.: a keserű ízű mandulából illóolajat állítanak elő és azt parfümkészítéshez használják). A natív és a hidrogénezett mandulaolaj (Amygdalae oleum virginale, Amygdalae oleum raffinatum) egyaránt hivatalos a VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben. A mandulaolaj legnagyobb részét két olyan zsírsavösszetevő (linolsav és olajsav) alkotja, melynek fontos szerepe van a bőr védelmében és a bőr szárazságának megszüntetésében. Általános bőrápolószerként csecsemőknél és gyermekeknél egyaránt használható. A mandulaolaj fontos alap (bázis) olaja számos masszázsolajnak és kozmetikai készítménynek, és önmagában is használható valamennyi bőrtípus kezelésére. Más, sajátos összetételű és hatású zsíros olajokkal (pl. jojoba, búzacsíra, makadámdió) jól keverhető. Ez utóbbiakból rendszerint 10-20%-nyit adnak az alapolajként használt mandulaolajhoz.”
(forrás: www.aromax.hu)
zsírosolajok1
Makadámdió
“Az Ausztráliában honos hármaslevelű makadámdió (Macadamia ternifolia) csonthéjtól megszabadított, zsíros olajban rendkívül gazdag terméséből előállított olaj (Macadamiae oleum), mely sajátos összetételének köszönhetően kiváló bőrpuhító, bőrnedvesítő és a bőrgyulladások okozta bőrfeszülést csökkentő hatású. Az olaj mintegy 80%-át két telítetlen zsírsav (illetve ezek észtere) adja, az olajsav és a palmitoleinsav. Mindkettő alkotórésze a bőrünk védelmében fontos szerepet betöltő faggyúnak. Különösen kedvező tulajdonsága, hogy az avasodás folyamatának hosszú ideig ellenáll, ezért eltarthatósága körülbelül kétszerese a többi, gyakran használt zsíros olajénak.
A makadámdió olaját horzsolások és terhességi csíkok eltüntetésére, várandósok és babák bőrének ápolására, a bőr öregedési folyamatának lassítására, illetve a bőrvörösség mérséklésére alkalmas kozmetikai készítmények alkotórészeként, valamint napozószerek és dekorkozmetikumok összetevőjeként lehet eredményesen felhasználni.”
(forrás: www.aromax.hu)
 A zsíros olajokat legjobb fürdés utáni felpuhult bőrbe masszírozni,
vagy semlegesebb illatú és könnyebb textúrájuk
krémekhez keverni.
Saját szőlőmagolajos téli krémem például:
Arcra: egy kávéskanálnyit a megszokott hidratáló krémedből
keverj el (normál bőrre) 10 csepp szőlőmag-olajjal, és
masszírozd arcbőrödbe éjszakára.
Még több csodálatos olaj, pontos árak és hasznos infók:
 ( Az Aromax olajokhoz dobozkájukban különféle recepteket is
lehet találni és hasznosítani, hogyan keverjünk ki
illatos, tápláló olajos készítményeket házilag! 🙂  )

Képek:

http://parfum.blog.nlcafe.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=170932&bejcim=Top_5_mandulas_parfum&todo=/
http://www.szepzold.hu/avokado_az_evitamin_forras_
http://grapeseedbenefits.com/
http://fuszerhaz.blogspot.com/2010/05/makadamdio.html

MissAlqimia 2012
Csatlakozz a blog olvasói közösségéhez a facebookon!
https://www.facebook.com/MissAlqimia

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!